Вплив банних процедур на нервову систему людини

Не секрет, що люди ходять в лазню не стільки для гігієнічних процедур, скільки для гарного відпочинку. Банні процедури допомагають розслабитися, наповнитися позитивними емоціями, поліпшити настрій. І справа тут не тільки в позитивному психологічному впливі. Баня впливає на функціонування нервової системи на фізичному рівні. За рахунок чого це відбувається? Перебування у вологому приміщенні при підвищеній температурі, холодні обливання, масаж з використанням віника - все це сприяють посиленню кровотоку в усіх органах. При цьому людина відчуває легке відчуття загальмованості, йде надмірна збудливість.


   Сприятливий вплив банних процедур на нервову систему

• Знімається гіпертонус в м'язах, настає відчуття повного релаксу, нейтралізується відчуття тривоги.

• Потужний позитивний ефект досягається за рахунок впливу на шкірні рецептори гарячого повітря, води, пара, масажних пристосувань.

• Процеси, що протікають під час відвідування лазні, сприяють поліпшенню сну, зниження симптомів неврозу, поліпшенню апетиту, нормалізації роботи центральної нервової системи.

• Люди, які регулярно відвідують баню або сауну, відзначають поліпшення пам'яті і концентрації уваги, підвищення фізичної витривалості.

   

   Як уникнути негативних наслідків відвідування парильні?

 Позитивного ефекту можна домогтися тільки за умови дотримання всіх правил відвідування лазні і сауни. Якщо, наприклад, перебувати в парильні дуже довго, вживати спиртні напої, порушувати правила венічного масажу, то наслідки для нервової системи можуть виявитися самими несприятливими, аж до запаморочення і втрати свідомості. Максимальна тривалість перебування - 3 години. За один захід бажано знаходитися в парильні не довше ніж 10-15 хвилин в залежності від віку та стану здоров'я. Після посилених фізичних навантажень потрібно дати тілу відпочити 20-30 хвилин і тільки потім відправлятися в парну. Негативний ефект можна отримати при порушенні правил експлуатації парилки і устаткування для лазні: наприклад, якщо парилка не провітрюється або піч топиться без дотримання техніки безпеки.


1596 23.10.2019