Як обрати вагонку для парної

Як обрати вагонку для парної

Матеріал для оздоблення парної має бути вологостійким, термостійким, дихаючим, екологічно чистим, не повинен виділяти при нагріванні токсичних речовин. Цим вимогам ідеально відповідає дерев'яна вагонка з цілісного масиву липи, дуба, ясена, вільхи та інших листяних порід дерева. Хвойні матеріали, такі як ялина і сосна, використовуються рідше.

Вагонкою називають стругану дошку невеликої товщини. Дошки швидко і легко збираються, надійно з'єднуються між собою системою шпунт-паз. У зібраному вигляді оздоблення стін виходить рівним і красивим. Матеріал стійкий до вологи, нагрівання, впливу пари. Не деформується при різких перепадах температури і вологості. Крім відмінних експлуатаційних характеристик, вагонка має важливу перевагу – естетичний зовнішній вигляд. Таке оздоблення прикрашає парилку і створює в інтер'єрі особливу атмосферу, притаманну традиційній бані.

Як вибрати вагонку для бані?

Залежно від параметрів деревини вагонка ділиться на класи:
Екстра. Це найякісніша вагонка з рівною поверхнею без сучків. Дошка монолітна, без зрощень. 
Клас А. Допускається одне зрощення дошки і наявність декількох невеликих світлих сучків діаметром до 10 мм (не більше одного сучка на погонний метр). Матеріал не має тріщин і наскрізних дефектів.
Клас В. Допускається два зрощення по довжині дошки. Діаметр сучків може досягати третини ширини дошки, можуть бути присутніми невеликі тріщини, що не порушують міцність матеріалу.

Вагонка всіх перерахованих вище класів має однакові експлуатаційні властивості. Відмінності полягають лише в зовнішніх характеристиках і структурі матеріалу. Всі три класи виготовляються з однієї партії деревини за однаковою технологією, проходять аналогічні етапи обробки і сушіння. 

Розподіл на класи відбувається на етапі підготовки матеріалу: перед виготовленням вагонки дошка сортується в залежності від структури, наявності сучків, плям і тріщин. Далі виготовлені дошки сортуються за наявністю дефектів обробки і кількості зрощень по довжині. Чим вище клас вагонки, тим вона красивіше і дорожче. Але наявність зрощувань і сучків не відбивається на вологостійкості, термостійкості і довговічності матеріалу.

Оптимальна вологість вагонки для парилки

В процесі виробництва вагонка має вологість 12-20%. Якщо вологість менше 12%, то з'являється велика кількість сучків, які випадають. Вологість більше 20% підвищує ризик появи синяви на дерев'яній поверхні. На різних виробничих етапах (сушка, обробка) вологість вагонки знижується до 12-16%. Цих показників достатньо для того, щоб матеріал не вбирав вологу, не деформувався в процесі зберігання і транспортування, не розбухав від впливу підвищеної температури і пари.

Зрощування дощок вагонки

Дошки вагонки можуть бути зрощеними по довжині – на що це впливає? Сучасні технології дозволяють зрощувати деревину таким чином, щоб зрощена дошка не відрізнялася від цільного матеріалу по міцності і довговічності. Дошка складається з декількох частин, ретельно підібраних за малюнком і кольором. З'єднання здійснюється клеєм і високим тиском. Візуально місця зрощування не видно, експлуатаційні характеристики повністю відповідають цільної вагонці. При виготовленні зменшуються відходи деревини, тому собівартість матеріалу знижується. Вагонка з одним або двома зрощеннями по довжині коштує дешевше, ніж цілісна. 

На нашому сайті представлений широкий вибір вагонки з липи, сосни і термоліпи – матеріалу з підвищеною термостійкістю і вологостійкістю. Ви можете вибрати дошки різних типорозмірів, зрощені і не зрощені по довжині. Яку вагонку купити для парної – залежить від ваших побажань до зовнішнього вигляду матеріалу та від бюджету, який ви готові витратити. Ми будемо раді надати вам професійну технічну консультацію з цього питання. Телефонуйте нам – ми розповімо про класи вагонки, застосовуваних сортах деревини і технологіях. Допоможемо визначитися з вибором, оптимальним для вашого проекту. 

Також у нас ви можете купити обладнання для лазні – вікна, двері, бондарні вироби, аксесуари та багато іншого.


977 06.04.2021