Двері в баню і сауну: з порогом або без порога?

Двері в баню і сауну: з порогом або без порога?

Двері для бані та сауни відрізняються від звичайних міжкімнатних дверей. Вони виготовляються з термостійких і вологостійких матеріалів – термодерева або загартованого скла. Якщо за старих часів в лазнях ставили низькі двері, то сьогодні дверні прорізи мають стандартну висоту – 1800...2000 мм. Використовується нержавіюча фурнітура, стійкі до нагрівання дерев'яні ручки. Для термоізоляції по контуру укладається ущільнювач, що перешкоджає виходу тепла з парилки. Двері відкриваються тільки назовні - ця вимога обумовлена технікою безпеки, щоб у разі пожежі відвідувачі могли легко покинути парилку.

Одна з головних конструктивних відмінностей дверей для парилки – наявність порога. У продажу можна знайти двері для парилки з порогом і без – який варіант кращий? В яких випадках поріг необхідний, а коли можна обійтися без нього? У цій статті дамо корисні рекомендації з цього питання.

Двері в лазні - з порогом або без

Особливість мікроклімату в лазні – висока вологість (до 70-80%). Температура – нижче, ніж у фінській сауні. Повітря в банній парильні не нагрівається вище 90 °C. Головне в російській бані – це хороший густий пар, без нього процедури втрачають свою суть. Щоб запобігти виходу тепла і пари в сусіднє приміщення, під дверима розміщується поріжок висотою 10-15 см. Ще одна функція порога – захист від протягів. Коли двері відкриваються, в парилку проникає менше холодного повітря, яке має властивість переміщатися уздовж підлоги.

У бані встановлюються не тільки дерев'яні, але і скляні двері. Полотно із загартованого скла монтується в короб з термодерева. Деякі моделі скляних дверей не мають порога, тому перед покупкою потрібно переконатися в його наявності. У конструктив дерев'яних і скляних дверей для бані Tesli входить поріг з оптимальними параметрами, тому з експлуатацією таких конструкцій не буде ніяких проблем. 

Чи потрібен поріг під дверима в сауні

У сауні підтримуються інші параметри мікроклімату: повітря нагрівається до 90-110 °C, а вологість може опускатися аж до 5-10%. В таких умовах немає необхідності повністю герметизувати контур дверного блоку – допускається встановлювати двері без порога з зазором в кілька міліметрів. На нашому сайті такі моделі представлені в скляному виконанні. Наявність зазору не заважає, а навпаки, покращує параметри мікроклімату. У сауні забезпечується ефективний повітрообмін, щоб перебування в сильно нагрітому приміщенні було комфортним і безпечним.

Як вибрати двері для лазні та сауни

Компанія "Tesli" є українським виробником обладнання та матеріалів для парилки. Ми виготовляємо продукцію на власному виробництві, постійно розширюємо асортимент, використовуємо екологічно чисту, якісну сировину. Самостійно розробляємо дизайн і проектуємо двері, щоб наші клієнти могли вибрати підходящий варіант з сотень різних товарів. У нашому інтернет-магазині ви можете купити:

дерев'яні та скляні двері з порогом і контурним ущільнювачем;
скляні двері без порога.

Якщо у вас є питання щодо вибору дверей для лазні та сауни – звертайтеся до наших фахівців. Завдяки багаторічному досвіду, ми знаємо абсолютно все про оснащення лазень і саун. Будемо раді надати вам технічну консультацію, допомогти з розрахунками, підібрати матеріали та обладнання.


1449 01.04.2021