Як доглядати за лазнею, сауною і хаммамом?

   Меблі, інвентар, підлоги і стіни в лазнях, саунах і хаммамах експлуатуються в складних умовах при підвищеній температурі і вологості. Щоб поверхні не покривалися грибком і цвіллю, а повітря не наповнювалося неприємними запахами, необхідно правильно доглядати за всіма приміщеннями - від передбанника до парної. Правильний догляд за лазнею, хаммамом і сауною передбачає регулярну мийку, дезінфекцію, провітрювання і профілактику справності обладнання, що застосовується.


   Регулярний догляд за лазнею, сауною, хаммамом

   По завершенні сеансу потрібно виконати наступні дії: помити підлогу щіткою або губкою, протерти стіни, підняти дерев'яні настили, трапи і килимки, притулити їх до стіни і залишити сушитися в вертикальному положенні. Як правильно доглядати за хамамом, щоб не пошкодити мармурове облицювання і мозаїку? Важливо врахувати, що такі поверхні не можна чистити абразивними складами і жорсткими щітками. Сьогодні у продажу можна знайти широкий асортимент різних засобів для миття та дезінфекції лазень, саун і хаммамів. Важливо уважно читати інструкції до миючих засобів і застосовувати їх правильно, тоді прибирання буде ефективним і безпечним.

   Високоякісні матеріали для сауни та лазні не схильні до впливу мікроорганізмів. Але якщо появи грибкових уражень не вдалося уникнути, то їх потрібно обробити дезінфікуючим засобом на основі хлору. Регулярну дезінфекцію можна проводити за допомогою ультрафіолетової лампи. Після завершення прибирання необхідно протерти насухо всі поверхні і провітрити приміщення протягом декількох годин - розкрити двері і вікна, відкрити вентиляційні клапани.

   Заходи, які потрібно проводити періодично

   Інструкцією по догляду за лазнею або сауною передбачені заходи, які потрібно проводити не кожен день, а з певною періодичністю. Приблизно через кожні десять сеансів необхідно мити каміння жорсткою щіткою з миючим засобом. Раз на рік комплект каменів слід повністю оновлювати. Потрібно стежити за чистотою зливних отворів і вентиляційних каналів - періодично видаляти з них бруд, пил, павутину.

   Якщо лазня довго не експлуатується, слив герметично закривається заглушкою. Всі аксесуари, приналежності, бондарські вироби повинні бути справні, при виявленні несправності потрібно вчасно ремонтувати або міняти інвентар. Як мінімум, щорічно потрібно чистити димохід дров'яної печі. Внутрішні поверхні пічного обладнання чистяться відповідно до рекомендацій виробника.

   Виконуючи всі пункти наших порад по догляду за сауною, лазнею та хаммамом, ви забезпечите безпеку банних процедур і тривалу експлуатацію інвентарю, обшивки і меблів.


1779 25.03.2019