Облаштування вентиляції в лазні і сауні

 Висока температура і вологість у лазні створюють сприятливе середовище для розмноження небезпечних мікроорганізмів - вірусів, бактерій, грибка, цвілі. Щоб уникнути цього, необхідно обладнати баню надійною системою вентиляції. Повітря в банних приміщеннях повинно підлягати періодичному оновленню, всі поверхні - регулярно просушуватись. У цій статті ми розглянемо загальні аспекти організації вентиляції в лазні: облаштування і помилки монтажу вентиляційної системи.


 Схеми вентиляції в лазні і сауні

  Якщо вас цікавить питання, як зробити вентиляцію в лазні правильно, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, а краще - замовте професійний інженерний проект. Вентиляційна система повинна забезпечувати якісне провітрювання всіх приміщень - передбанника, кімнати відпочинку, парилки, душової, басейну.

  Існує три основні схеми вентилювання лазні - природна, примусова і комбінована. Природна вентиляція в лазні базується на природному русі повітряних потоків, коли провітрювання відбувається через відкриті вікна і двері. Примусова вентиляція передбачає установку вентиляторів з високим ступенем вологозахисту. Вентилятори повинні працювати тільки в одному напрямку - на приплив або на видалення повітря.

  Кожне приміщення лазні оснащується двома вентиляційними каналами - припливним і витяжним. Припливні отвори закриваються клапанами і засувками, за допомогою яких можна регулювати надходження повітря. Якщо вентиляція працює неефективно, то були допущені помилки у виборі місця розташування каналів і в підборі технічних характеристик вентиляторів. Щоб через вентиляційні канали в баню не проникали комахи і гризуни, використовуються металеві захисні решітки. Якщо лазня або сауна є частиною великоъ будівлі, то вентиляційні канали можуть бути приєднані до загальнобудинкової системі.

Природна вентиляція лазні і сауни через вікна

  Якщо для обробки всіх поверхонь лазні або сауни використано якісне «дихаюче» дерево, то для правильної вентиляції в парній достатньо час від часу відчиняти вікно і двері. При провітрюванні волога зникає в лічені хвилини, поверхні просушиваются набагато швидше. Встановивши вікна в сауну або лазню, ви захистите спорудження від багатьох проблем, пов'язаних з недостатньою вентиляцією. Вас не будуть турбувати цвілеві утворення, конденсат, неприємні запахи, гниття дерев'яних поверхонь. Продумайте всі нюанси організації вентиляції до початку будівництва лазні, інакше доведеться витрачати великі гроші на усунення неприємних наслідків.2271 05.03.2019