Правила відвідування лазні з дітьми

 Батьки по-різному ставляться до відвідування лазні з дітьми. Одні мами і тата сміливо паряться з немовлятами, інші - не допускають до процедур навіть школярів. З якого віку дітям можна ходити в лазню і яких правил при цьому слід дотримуватися? Щоб відповісти на це питання, потрібно індивідуально оцінити стан здоров'я малюка, зважити всі за і проти, проконсультуватися з лікарем - і тільки після цього приймати рішення.


   З якого віку можна привчати дитину до бані?

 Фахівці не рекомендують починати привчання до банних процедур в дитячому віці. До відвідування лазні дитина буде готовий тільки після 2,5-3 років. Важливо забезпечити не тільки фізичний, але і психологічний комфорт для малюка, щоб лазневі процедури не стали для нього стресом. Відвідування лазні протипоказано дітям в таких випадках:

• в гострий період розвитку вірусних, запальних захворювань;

• при підвищеній температурі тіла;

• при захворюваннях нервової системи, судинних патологіях;

• при розвитку шкірних запалень і алергічних реакцій;

• при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

   Як підготувати дитину до відвідування сауни?

 В першу чергу, слід проконсультуватися з педіатром і при необхідності здати аналізи. Якщо лікар не забороняє відвідування лазні, потрібно пройти підготовчий етап: організувати вдома міні-парилку з щадними умовами, періодично знайомити малюка із специфічним мікрокліматом, робити контрастні обливання. На першому етапі різниця температур не повинна перевищувати 3-5 градусів, поступово цей інтервал слід нарощувати. Перші заходи у «дорослу» парилку повинні тривати всього пару хвилин з інтервалом в чверть години. Далі потрібно оцінювати самопочуття дитини і поступово нарощувати тривалість процедур до 5-7 хвилин. Навіть якщо дитина чудово себе почуває в парильні, не варто його водити в сауну частіше разу на тиждень.

 Не можна забувати про правила безпеки: не залишати малюка в парильні одного, не садити його на верхню полицю, не підпускати до печі, не дозволяти грати з банним приладдям. І головне: дуже важливо заздалегідь в доступній формі розповісти дитині про сауну, про банних процедурах, їх призначення і користь. Потрібно зацікавити малюка, щоб він з нетерпінням чекав свого першого візиту. Якщо відповідально поставитися до процесу і перетворити похід в лазню в веселу гру, то задоволення для всієї родини буде забезпечено!


1908 23.10.2019