Пристрій дерев'яної підлоги в лазні і сауні

 До покриття підлоги в лазні і сауні пред'являються серйозні вимоги: поверхня повинна бути неслизькою, матеріал повинен володіти вологостійкістю і стійкістю до високих температур, при цьому важливо, щоб конструктив статі забезпечував правильний і ефективний відвід води. Всім цим критеріям відповідають покриття з натуральної деревини. У порівнянні з бетонним або плитковим підставою «тепле» і «дихає» дерево створює більш комфортні та безпечні умови для відпочинку. Обробка підлоги для лазні матеріалом природного походження - це найкраще рішення для створення екологічно чистих, затишних, естетичних інтер'єрів.


 Схеми пристрою дерев'яної підлоги

  Розглянемо кілька варіантів пристрою дерев'яної підлоги в лазні чи сауні. Дерев'яне покриття може бути протікає і не протікає. Перший варіант - найдоступніший за ціною і не вимагає великих трудовитрат при монтажі. Конструкція такого покриття проста: на дерев'яні лаги укладається настил з дощок, розташованих із зазором в декілька міліметрів. Крізь щілини між дошками вода стікає під покриття і відводиться через дренажну систему. Настил укладається без ухилу. У деяких випадках планки не прибивають до лагів, щоб їх можна було періодично виносити на вулицю і просушувати.

 Чи не протікає підлогу в лазні, парильні і передбаннику монтується з шпунтованих дощок, покладених на лаги впритул один до одного. При цій схемі по периметру приміщення між покриттям і стіною залишається невеликий зазор. Важлива умова пристрою такої підлоги - ухил в бік отвору для зливу води. Напрямок ухилу - від вхідних дверей до протилежної стіни, величина ухилу - приблизно 1 см на погонний метр покриття.

 Дерев'яні трапи для лазні та сауни

 Якщо при будівництві лазні не було передбачено спорудження комфортного дерев'яної підлоги, то ситуацію можна виправити без великих трудовитрат. Ходити по слизькому і прохолодного плитковій покриттю в лазні не дуже приємно. Щоб уникнути таких незручностей, використовуються знімні трапи з дерева на підлогу. Цілісні гратчасті конструкції з дощок, розташованих з невеликим проміжком, укладаються на основу підлоги. У міру необхідності трапи з дерева для лазні можна виносити на вулицю для просушування. 

 Більш сучасною та надійною альтернативою класичним трапах служить декинг-покриття, що складається з дощатих модулів з підкладкою. Модулі з'єднуються між собою вбудованим кріпленням і формують монолітний дерев'яний настил. Такий трапик можна укладати на будь-яку підставу (грунт, бетон, плитку). Покриття стійке до вологи, грибку, цвілі, нагріванню. Конструкція модулів - вентильована. На нашому сайті можна купити трапик з ламелями з термодревесини з можливістю колорирования покриття в різні відтінки.

 


37 11.03.2019