Намет для кемпінгу

  Подорожувати «дикуном» і при цьому мати доступ до повноцінних банних процедур - мрія будь-якого туриста. Для тих, хто любить гарненько попаритися на природі після виснажливого походу, розроблені спеціальні конструкції переносних лазень. Їх можна придбати в магазині або спорудити самостійно. Такі парилки виконані у вигляді м'яких наметів, усередині яких розміщується піч і аксесуари. Тут немає традиційних полиць і дверей для сауни, але любителі активного відпочинку із задоволенням паряться в таких наметах.


   Плюси і мінуси готових похідних лазень

  Несуча основа покупної лазні-палатки - металевий каркас. Деякі моделі передбачають додаткове кріплення конструкції до дерев. Укриттям може служити товстий поліетилен, ПВХ або брезент. Куплені парилки обходяться дорожче саморобних аналогів, але зате вони забезпечують більш високий рівень безпеки і служать набагато довше. Переваги готових моделей:

  • в місці установки нагрівального елементу матеріал має вогнетривке покриття;

• конструкції оснащуються системою примусової вентиляції;

• захист від вітру забезпечує стійкість намети і створює комфортні умови перебування в парильні.

  Мінусами можна вважати чималу вагу конструкції. Тому таке пристосування не підходить для піших походів, а використовується переважно автотуристам.

   Як побудувати лазню-палатку самостійно?

  Встановлювати баню бажано недалеко від водойми на ділянці з щільним грунтом. Не можна монтувати конструкцію на піску, так як обвалення намети ушкоджень і навіть опіками. Опорні елементи виготовляються з дерев'яних кілочків. Укриття можна робити з будь-якого повітронепроникного матеріалу з вогнетривким просоченням. У стінах і стелі не повинно бути великих щілин. Щоб конструкцію не здуло вітром, по периметру нижній край полога засипається піском. На підлогу укладаються тонкі гілки з листям, по периметру встановлюються колоди для сидіння.

  Джерелом тепла може служити грубка або саморобний вогнище. Щоб зробити вогнище своїми руками, потрібно сформувати поглиблення в грунті, викласти дрібними каменями своєрідний «колодязь» для укладання дров. Зверху вогнище накривається камінням більшого розміру. Важливо знати, що намет повинна бути відкрита, поки горять дрова. Приступати до банних процедур можна тільки після загасання вогнища. Для створення пара на розжарені камені виливається вода. Часто грубка розташовується в окремому відсіку намети, за рахунок чого перебування в парильні стає більш безпечними.


2037 12.09.2019