Правила безпеки в лазні і сауні

   Нехтування технікою безпеки в лазні і сауні може привести до сумних наслідків, аж до пожежі з людськими жертвами. На жаль, такі випадки в нашій країні не поодинокі. У цій статті ми розповімо, які правила безпеки потрібно дотримуватися в сауні і лазні.


   Правила пожежної безпеки в бані

   Головні джерела небезпеки в лазні - піч і димар. Перше правило експлуатації печей для лазні та сауни - не залишати працююче обладнання без нагляду. Не можна використовувати для розпалювання бензин або інші бистровоспламеняющіеся склади. Краще для цих цілей застосовувати газетний папір або сухі березові дрова з берестом. Що стосується димоходу, то важливо підтримувати його в чистоті, не допускати засмічення каналів, періодично видаляти сажу.

   Навіть при дотриманні заходів безпеки в бані, на жаль, не можна повністю виключити ризик виникнення пожежі. На цей випадок необхідно передбачити можливість швидкої евакуації відвідувачів з приміщення. Поширена помилка - розміщення в парній величезної кількості банного приладдя, нагромадження предметів і меблів, про які можна спіткнутися при спробі покинути приміщення. Ось чому в парній важливо підтримувати ідеальний порядок. Двері в парильні повинна відкриватися тільки назовні. Ідеальний варіант, якщо на випадок аварійного відключення електрики в парильні знаходився автономний світильник з акумулятором.

   Правила безпечної поведінки в бані

   У парній можна вживати алкоголь і пити занадто холодні напої - це загрожує перепадами артеріального тиску, при яких підвищується ризик інфарктів та інсультів. Щоб уникнути опіків не можна доторкатися до розпечених металевих поверхонь без щільних захисних рукавиць. Воду на гарячі камені слід подавати акуратно, щоб не обпектися гарячими бризками.

   Не менш важливий аспект безпеки банних процедур стосується стану здоров'я відвідувачів. Баню і сауну не можна відвідувати при серйозних проблемах в роботі серцево-судинної і дихальної систем, загостреннях хронічних захворювань і при підвищеній температурі тіла. Якщо виникають навіть найменші сумніви щодо того, чи витримає організм різкі перепади температури і вологості, слід обов'язково проконсультуватися з лікарем.

   Ми сподіваємося, що наведена інструкція з техніки безпеки в сауні і лазні допоможе зробити ваші лазневі процедури максимально комфортними і безпечними.


3587 26.05.2019