Правила гігієни при відвідуванні лазні та сауни

   Тепле і вологе повітря - ідеальне середовище для поширення хвороботворних організмів. Щоб відвідування парильні було безпечним для здоров'я, недостатньо стежити за чистотою всіх поверхонь. Кожен відвідувач повинен зі свого боку дбати про дотримання правил особистої гігієни в лазні і сауні.


   Загальні правила гігієни в лазні

   Перед походом в парну відвідувачі повинні приймати душ з теплою водою. Митися потрібно з використанням твердого мила і мочалки, а після душу слід насухо витертися рушником. Категорично не рекомендується входити в парилку босоніж. Щоб захистити ноги від грибка, бажано використовувати закриті гумові тапочки з неслизькою підошвою. Ці рекомендації стосуються не тільки громадських лазень. Часто люди думають, що якщо сауною користуються тільки близькі родичі і в парильні не буває сторонніх людей, то можна знехтувати правилами відвідування сауни. Але це в корені невірно: в будь-якому випадку перед відвідуванням лазні слід змити з себе забруднення.

   Під час банних процедур організм людини активно виводить токсини через дихання і шкіру. Всі ці шкідливі речовини поширюються по поверхнях полиць, лавок, підлоги, стін. Тому не варто лежати або сидіти без підстилки, а після виходу з парилки потрібно знову відвідати душ, змити з себе піт і виділилися з ним токсичні компоненти. І до речі, дуже важливо уважно ставитися до чистоти простирадлом і рушників, які видаються в громадських лазнях, а в ідеалі - брати свої приналежності з собою.

   Щоб парна не перетворилася в катівня «газову камеру», слід регулярно провітрювати приміщення. Громадська лазня повинна провітрюватися не менше п'яти разів на годину, а в домашній парильні повітря потрібно оновлювати після кожного сеансу банних процедур. Мийка полиць, лежаків, підлоги, стін, дерев'яних і скляних дверей для сауни та лазні повинна здійснюватися з використанням великої кількості води.

   Слід зазначити, що можливість дотримання правил гігієни повинна бути забезпечена ще на етапі будівництва лазні. Парилка повинна бути оснащена надійною системою вентиляції і зливними каналами. Обов'язкова наявність душової кабіни з гарячою водою. Всі поверхні повинні бути виготовлені з матеріалів, придатних для регулярного прибирання.

   Пам'ятайте, що дотримуючись нескладні правила особистої гігієни при відвідуванні сауни, ви убезпечите від серйозних проблем зі здоров'ям не тільки себе, але і будь-якого користувача.


4014 27.05.2019