Рекомендації з установки вікон в лазні і сауні

   Якщо ви вирішили побудувати лазню або сауну, то напевно задавалися питаннями: скільки віконних прорізів повинно бути в приміщеннях, як встановити вікно в лазні, чи потрібні вікна в парильні і з якого матеріалу вони повинні бути виготовлені? Принципи скління звичайних приміщень тут не працюють, оскільки в лазні і сауні дуже специфічний мікроклімат.

   Установка вікон в парильні і інших приміщеннях лазні та сауни

   Існує думка, що немає необхідності виконувати монтаж вікна в парильні. Але це в корені невірно, віконні прорізи просто необхідні для повноцінного провітрювання. Традиційно вікно в парильні встановлюється навпроти вхідних дверей над полицею. Таке розташування забезпечує хороше природне освітлення і дозволяє швидко просушувати кімнату.

   Щоб зробити парилку світлішою, можна встановити додатковий глухий віконний отвір на іншій стіні. Іноді невелике віконце монтують під однією з полиць для кращого просушування у нижній частині приміщення. Як мінімум, одне вікно повинно бути розміщено у душовій кімнаті. За вимогами пожежної безпеки, розмірів цього отвору повинно вистачити для того, щоб в разі пожежі відвідувачі могли вибратися на вулицю.

   Установка дерев'яних вікон в лазні здійснюється в спеціальну коробку - так звану обсадку або окосячку з брусів. Наявність такої коробки не дозволить вікну перекоситися при усадці будинку. Монтаж віконної рами в обсаду здійснюється саморізами або за допомогою анкерів. Для герметизації використовуються рідкі цвяхи і монтажна піна.

   Переваги вікон з термодерева для лазні та сауни

   Тепер поговоримо про те, з якого матеріалу повинні бути виготовлені віконні рами і яке вікно краще в сауну і лазню не ставити. Металопластикові конструкції не витримують високої температури і вологості. Ми рекомендуємо вибрати більш надійну альтернативу - вікна для сауни та лазні з термодерева. Це спеціалізовані конструкції, які призначені для експлуатації в жарких і вологих приміщеннях.

   Термодерево не деформується при контакті з вологою і, на відміну від ПВХ, не виділяє токсичних речовин при нагріванні. Вікна з термодревесини ідеально вписуються в інтер'єр традиційних лазень і саун, чого не скажеш про синтетичні металопластикові конструкції. Наша компанія використовує для виготовлення дерев'яних вікон нержавіючу фурнітуру і енергозберігаючий потрійний склопакет, який забезпечує відмінну теплоізоляцію приміщення.


2103 02.04.2019