Догляд за бондарними виробами

   Банні відра, запарники з якісної деревини служать багато років, зберігаючи міцність і відмінний зовнішній вигляд. Але неправильний догляд може скоротити термін експлуатації бондарних виробів. Щоб цього не сталося, необхідно виконувати деякі прості правила. У цій статті ми наведемо основні рекомендації, як правильно доглядати за бондарними виробами для лазні.


    Підготовка бондарних виробів до використання

   Перед першим застосуванням бондарний виріб потрібно правильно підготувати до експлуатації. Спочатку необхідно пропарити ємність - залити окропом, накрити кришкою і залишити на півгодини. Далі йде етап вимочування: виріб потрібно заповнити прохолодною водою і залишити на кілька днів. Дерев'яні деталі злегка розбухнуть, приймуть потрібну форму, дошки щільно зімкнуться. Якщо виріб виготовлений з вологостійкої термодревесини і оснащено внутрішньою пластмасовою вставкою, то виконувати пропарювання і замочування не потрібно.

   Рекомендації по догляду за бондарними виробами

   Як доглядати за бондарними виробами, щоб вони залишалися чистими і міцними? У проміжках між банними процедурами гарненько просушуйте дерев'яні ємності - це потрібно робити в гігієнічних цілях. У міру необхідності очищуйте бондарські вироби від забруднень. Для миття не використовуйте абразиви і засоби з агресивними хімічними компонентами. Для догляду за бондарними виробами досить теплої води і щітки.

   Коли відра, запарники не використовуються, їх бажано звільняти від води. Не можна залишати бондарські вироби надовго під прямими сонячними променями або в безпосередній близькості від нагрівальних приладів. Заповнені водою ємності не повинні довго стояти на морозі, так як вода при заморожуванні збільшується в об'ємі і може деформувати дерев'яні елементи. Періодично оглядайте бондарські вироби, перевіряйте цілісність металевих деталей і щільність натягу сталевих обручів. При необхідності вчасно підтягуйте обручі і ремонтуйте фурнітуру.

   Бондарні вироби не повинні простоювати без діла. Їх не можна тижнями зберігати без води або, навпаки, надовго залишати в наповненому стані. Існує цікаве правило використання бондарних виробів: чим активніше експлуатуються лазневі відра та запарники,  тим довше вони прослужать. Звичайно ж, в даному випадку мова йде про правильну експлуатацію.

    Таким чином, для високоякісних бондарських виробів для лазні поради і рекомендації по догляду зводяться до мінімуму: досить лише тримати дерев'яні ємності в чистоті і періодично просушувати їх. Вибирайте надійні бондарські вироби з термодеревини від ТМ «Tesli» і догляд за ними не потребуватиме великих клопотів.


1562 24.04.2019