Правила проведення процедур в сауні

Сауна - це відмінний спосіб розслаблення і оздоровлення. У цій статті ми розповімо, як правильно відвідувати сауну, щоб отримати максимум задоволення і користі.
Підготовчий етап
Перед відвідуванням необхідно прийняти душ з теплою водою без мила. Не слід входити в парну з вологим волоссям, голову слід захистити спеціальною банною шапочкою. Візьміть з собою простирадло і два рушники - для тіла і для обличчя. Гумові тапочки залиште за дверима парилки і зніміть металеві прикраси.


Відвідування сауни: основні правила
Люди часто задаються питанням, як паритися в сауні і чи можна використовувати банний віник? Справа в тому, що повітря в сауні сухе, на відміну від лазні. В таких умовах не можна користуватися віником - це може привести до опіків. Відпочинок в сауні - це спокійна бездіяльність і розслаблення з періодичним охолодженням. Досвідчені відвідувачі остигають в холодному басейні, а новачкам буває достатньо душа із ледве теплою водою.
Радимо починати з відпочинку на нижній полиці, тоді організм поступово звикне до нагрівання. У перші хвилини слід прийняти горизонтальне положення, щоб ноги і голова перебували в одному температурному режимі. Якщо парильня оснащена вікнами для сауни, не варто відкривати їх під час процедур. Рекомендується за один захід перебувати в парній кімнаті не більше 15 хвилин, при цьому перший сеанс потрібно обмежити 4-8 хвилинами. В цілому в сауні дозволено перебувати не більше 3 годин на день.


Запобіжні заходи
Перед відвідуванням сауни не можна вживати алкоголь і щільно їсти, проте і на порожній шлунок паритися не варто. Не можна проводити глибокий пілінг і антицелюлітний масаж. Також слід пам'ятати, що в сауні СПА-процедури повинні проводитися тільки в перервах між заходами в парну. Небажано йти у сауну відразу по завершенні спортивного тренування, дайте організму охолонути після фізичного навантаження хоча б 20 хвилин. У проміжках між заходами в парилку обов'язково пийте чисту воду або трав'яні відвари для заповнення дефіциту рідини в організмі.
Протипоказаннями до відвідування сауни служать онкологічні захворювання, хронічні хвороби в період загострення, підвищена температура тіла, схильність до тромбозів або кровотеч, шкірні інфекції, вік до 6 років. Вагітні та мами, які годують груддю, можуть приймати в сауні процедури тільки після консультації з лікарем. Після парилки необхідно прийняти душ із застосуванням натурального скрабу. Оптимальна періодичність відвідування сауни - раз в тиждень.


1406 05.09.2018