Правила проведення процедур в російській лазні

Один з найпопулярніших способів проведення дозвілля - лазня та лазневі процедури. Бувалі любителі лазні знають про неї все. Але як бути новачкам, які хочуть пізнати всю глибину банного мистецтва і не здійснювати при цьому помилок? З чого почати, як отримати максимум користі, як забезпечити комфортний відпочинок? Відповіді на ці питання Ви знайдете в нашій статті.


Підготовка до банних процедур


Перед першим походом в лазню потрібно ретельно підготуватися: легко перекусити (але не переїдати!) і озброїтися гарним настроєм. Не йдіть паритися відразу після спортзалу, відпочиньте від фізичних навантажень хоча б півгодини. Вам знадобиться спеціальний інвентар -банний ковпак, рушник, рукавиці, простирадло і, звичайно ж, віник. Заздалегідь уточніть, чи оснащена  парилка якісними бондарними виробами для лазні - вони зроблять ваш відпочинок більш комфортним.


Основні рекомендації
Перед відвідуванням лазні прийміть теплий душ без мила і ні в якому разі не мочіть волосся - це захистить вашу голову від перегріву. Не потрібно відразу поспішати в парилку, спочатку проведіть кілька хвилин в передбаннику. Тепле повітря піднімається знизу-вгору, тому при вході в парну насамперед займіть нижню полицю - так організм поступово звикне до нагрівання.
Займіть горизонтальне положення, ноги і голова повинні перебувати приблизно на одному рівні. Трохи відпочиньте і тільки потім переходьте до використання банного віника. Ці прості правила відвідування лазні допоможуть вам уникнути поганого самопочуття. Перед виходом з парилки проведіть пару хвилин в спокійному стані на нижній полиці.
Не маючи досвіду походу в лазню, будьте обережні з охолоджуючими процедурами. Крижаний душ або обтирання снігом залиште на майбутнє, а в перший раз обмежтеся обливанням водою кімнатної температури. Всі рухи в парильні робіть повільно, без різкої зміни положення тіла.
Для жінок особливо актуальним є питання: які процедури робити в лазні? Тут дозволено практично все: маски для обличчя та волосся, використання скрабів на натуральній основі, масаж.


Запобіжні заходи
Існує важливе правило відвідування російської лазні: не паритися при застуді, вірусних захворюваннях, підвищеній температурі тіла, сильній фізичній втомі, загостренні хронічних хвороб. У період вагітності і годування груддю паритися можна тільки після консультації з лікарем. Не вживайте в лазні спиртні напої. Якщо ви відчули запаморочення, посилене серцебиття, нудоту, утруднене дихання, негайно покиньте парну і відпочиньте в провітрюваному приміщенні. При подальшому погіршенні самопочуття викличте швидку.
Банні процедури краси потрібно проводити тільки в проміжках між відвідинами парилки. Що стосується сприятливого часу доби, то краще паритися в ранкові години. Обмежте один сеанс перебування в парній 10-15 хвилинами. Не варто перебувати в лазні довше двох-трьох годин в день. Дотримуючись наших рекомендацій, ви отримаєте від банних процедур не тільки задоволення, але і користь для здоров'я.


1390 05.09.2018