Правила відвідування турецького хамама

Турецький хамам відрізняється від російської лазні більш щадним температурним режимом. Такі умови ідеально підходять для людей, які тільки почали знайомитися з банним мистецтвом. Повітря нагрівається до 40-50 градусів і насичується ефірними маслами, при цьому підтримується дуже високий рівень вологості. Процедури в хаммамі підходять людям, яким протипоказані різкі перепади температур. Також відмінності між хаммамом і російською лазнею полягають в способі внутрішньої обробки парної. Якщо в російській лазні використовується вагонка або брус для обробки, то хаммам оформляється переважно мармуром.


Правила відвідування хамама



Перед першим візитом обов'язково вивчіть правила відвідування турецького хамама. Важливо розуміти, що такі лазні мають поділ на жіночі і чоловічі. У хаммамі діє кілька заборон: тут не можна ходити без одягу, пити охолоджувальні напої і вживати алкоголь. Рекомендується не їсти за годину до відвідування турецької лазні.
В середньому, сеанс перебування в турецькій лазні займає півтори години, проте при хорошому самопочутті цілком допустимо паритися довше. Оптимальна періодичність відвідування хаммама - раз в тиждень. Існує кілька протипоказань - це онкологічні захворювання, астма, варикоз, хвороби нирок, щитовидної залози. При наявності інших проблем зі здоров'ям можна йти в турецьку лазню тільки після консультації з лікарем.

Устрій хамама


Щоб зрозуміти, як правильно ходити в турецьку лазню, необхідно розуміти внутрішній устрій хамама. Відвідування починається в джамекане - вестибюлі, в якому розташована зона відпочинку, столики для чаювання і роздягальня. Далі відвідувачі направляються в согуклук - мийну кімнату, оснащену душовими кабінами. Температура повітря тут підвищена до 35 градусів. Основне приміщення під назвою харарет обладнано центральною топкою, мармуровими лавками і басейном.


Відвідування хамама: послідовність дій



Зайшовши в харарет, займіть горизонтальне положення на лежаку і дочекайтеся появи крапель поту, після чого можна приступати до масажу. У хаммамі процедури масажу проводяться вовняними рукавицями з обов'язковим застосуванням ароматних масел. Після масажу рекомендується очистити шкіру спеціальним милом на рослинній основі. Завершальний етап - відвідування басейну або прохолодного душу. Холодна вода закриває пори і закріплює оздоровчий ефект. Далі рекомендується нанести на шкіру живильний крем, перейти в джамекан, випити чашечку східного чаю. Тільки після того, як тіло повністю охолоне, можна виходити на вулицю.


2392 11.09.2018