Будівництво домашньої лазні в квартирі

   Якщо міський житель любить лазню, але не має можливості або часу для її відвідування, то відмінним рішенням може стати облаштування парилки в квартирі. Завдяки сучасним технологіям ця смілива ідея може бути досить легко реалізована. Безумовно, це потребуватиме певних витрат, але загальна вартість будівництва лазні в квартирі буде нижче в порівнянні зі зведенням окремого будинку парилки.


   У чому переваги міні-лазні?

   Побудована в квартирі міні-лазня - це спрощений варіант парилки, але така концепція має багато плюсів:

• дозволяє насолоджуватися банними процедурами в будь-який час доби, не виходячи з дому;

• швидко монтується;

• споживає відносно невелику кількість електроенергії;

• має компактні розміри, не займає багато місця.

   Особливості конструкції домашньої лазні в квартирі

   У домашніх умовах може бути обладнана:

• стаціонарна парилка, побудована за індивідуальним проектом;

• готовий банний модуль, призначений спеціально для міської квартири

  Найчастіше міні-сауни встановлюються у ванних кімнатах, але іноді під парилку виділяють частину лоджії, коридору або комори. Оптимальні розміри кабінки для однієї людини - 2000х700 мм, для двох - 2000х2000 мм. Таким чином, для будівництва домашньої сауни досить знайти хоча б півтора квадратних метра вільної площі. Стандартна висота готових модулів - 2 метри. Для відпочинку відвідувачів передбачаються одно- або двоярусні полиці. За бажанням парилка оснащується підголівниками та іншими банними аксесуарами. Двері для лазні домашнього типу можуть бути виконані з натуральної деревини або жаростійкого скла. Також можливий комбінований варіант - установка дерев'яних дверей зі скляною вставкою.

  Стіни виготовляються з сендвіч-панелей з вбудованою теплоізоляцією і внутрішньою обробкою дерев'яною вагонкою. Як нагрівального приладу використовується електрична піч - конвектора або інфрачервона. Важливий етап оснащення домашньої сауни - облаштування системи вентиляції. Вона повинна забезпечувати ефективний повітрообмін. Для безпечної експлуатації парилки може знадобитися модернізація існуючих вентиляційних каналів. І ще одна обов'язкова умова установки домашньої сауни - отримання дозволів від служби пожежної безпеки.


1673 05.09.2019