Оздоблення лазень і саун вагонкою

 Один з найпопулярніших способів внутрішньої обробки лазні і сауни - обшивка дерев'яною вагонкою. Цей матеріал має безліч плюсів: відмінна волого- і звукоізоляція, стійкість до перепадів температур, низька теплопровідність. Вагонка для обробки в лазні і сауні має естетичний зовнішній вигляд, не містить токсичних компонентів, швидко монтується, радує довговічністю і надійністю.


Класифікація вагонки для обробки бань і саун


Вибираючи ламберію для обробки сауни або лазні, зверніть увагу на маркування продукції. Вагонка класу Екстра і Люкс має гладку поверхню без дефектів, тріщин і сучків. Ламберія сорту 1 (А) може мати мінімальну кількість сучків, допускається невелика шорсткість поверхні. Ці сорти кращі для обшивки стін і стелі в парній. Вагонка нижчих сортів 2 і 3 (В і С) застосовується в лазнях і саунах тільки для обробки передбанників і кімнат відпочинку.
Способи монтажу вагонки для обробки лазні і сауни


Ламелі вагонки монтуються в вертикальному або горизонтальному положенні. Кожен з цих способів має свої переваги і недоліки. Вертикально розташовані дошки візуально збільшують висоту стель, а горизонтальні - розширюють приміщення. Однак при виборі способу обшивки парилки вагонкою слід звертати увагу не тільки на естетику. Тепле і вологе повітря піднімається вгору, за рахунок чого вертикально розташована дошка прогрівається нерівномірно і може деформуватися. Горизонтальний спосіб позбавлений цього недоліку, температура і вологість ламелі однакова по всій її довжині. До того ж, горизонтально розташовані дошки легше монтувати і міняти в разі ремонту.


Монтаж вагонки для обшивки лазень і саун


Перший крок обробки і обшивки вагонкою парной - монтаж обрешітки, яка буде служити несучою основою для дошок. Решетування з дерев'яного бруса кріпиться до стіни саморізами. Як утеплювач використовується, як правило, мінеральна вата, а для пароізоляції - фольговане полотно. Фольга укладається на шар утеплювача і кріпиться будівельним степлером до рейок обрешітки. Після установки обрешітки і утеплювача монтуються дошки вагонки із застосуванням потайного кріплення - оцинкованих цвяхів або кляймерів.


Оздоблення приміщення ведеться починаючи зі стелі, після чого можна переходити до стін, рухаючись від входу вглиб приміщення. При горизонтальному розташуванні ламелі бажано укладати зверху-вниз. Коли обробка і обшивка ламберією парної завершена, краї декоруються куточками і лиштвами. І пам'ятайте, результат роботи вас порадує тільки в тому випадку, якщо ви будете використовувати високоякісну вагонку - саме така продукція представлена ​​на нашому сайті.


2035 16.02.2019