Як обшити стіни бані вагонкою

Як обшити стіни бані вагонкою

Вагонка легко монтується – це одна з головних переваг матеріалу. Обшити стіни парилки вагонкою не складе труднощів, якщо ви маєте хоча б мінімальний досвід виконання оздоблювальних робіт. І навіть якщо ви плануєте довірити це завдання професіоналам, прочитайте цю статтю – так вам буде простіше проконтролювати якість роботи майстра. 

Вагонку в парній можна монтувати як вертикально, так і горизонтально. Алгоритм роботи приблизно однаковий за винятком деяких нюансів. Вертикальні планки монтуються швидше, конденсат легко стікає по поверхні дощок. Горизонтальний спосіб має інші переваги: дошки монтуються шипом вгору, тому стики виходять більш герметичними, не пропускають конденсат. При необхідності горизонтальну дошку можна замінити, не чіпаючи інші планки.

Обшивка вагонкою: підготовка стін

Перша обрешітка під утеплювач. Основою для оздоблювання стін служить обрешітка з дерев'яних брусків. Відстань між брусками має визначатися шириною теплоізоляційних плит або матів, щоб утеплювач лягав в просвіт враспор. Бруски можна кріпити безпосередньо до стіни або на кронштейни. Важливо виконувати цю роботу за допомогою рівня, щоб компенсувати дефекти стіни і створити рівну основу для чистової обшивки.

Теплоізоляція. Перед чистової обшивкою потрібно утеплити стіну – укласти шар теплоізоляції. Спочатку кладеться утеплювач (як правило, це мінеральна вата), потім – фольгований шар пароізоляції. 

Контробрешітка під вагонку. Щоб теплоізоляція правильно виконувала свої функції, потрібно залишити вентиляційний зазор між утеплювачем і вагонкою. Для цього на фольговану поверхню монтується додаткова обрешітка з рейок товщиною 25-30 мм. Рейки розташовуються перпендикулярно вагонці. Крок кріплення – 40-60 см.

Монтаж вагонки – яке кріплення використовувати

Найпростіший, але не найкращий спосіб – прибити вагонку мідними або оцинкованими цвяхами і закрити капелюшки шпаклівкою по дереву. Метод поганий тим, що він порушує структуру матеріалу і знижує термін експлуатації вагонки. Згодом місця кріплення почнуть іржавіти і деформуватися. 

Є краща альтернатива цвяхам – кріплення вагонки кляймерами. Це металеві кріпильні скоби, які П-подібною частиною надягають на край шпунта, прикручуються саморізами або кріпляться степлером до обрешітки – для цього на кляймері передбачені монтажні отвори. Це кращий метод, оскільки кріплення не пошкоджує дошку і не порушує її цілісність. За необхідністю можна відкрутити кляймери і легко демонтувати вагонку.

Якщо вагонка розташовується горизонтально, то монтаж починається від стелі до підлоги, дошки розташовуються пазом вниз і шипом вгору. Нижня планка не повинна спиратися на підлогу – важливо залишити зазор 1-2 см, який буде компенсувати температурні деформації. На кутових стиках також бажано залишити деформаційний зазор на випадок розбухання деревини. Щоб обшивка була більш естетичною, нижній і кутові зазори можна задекорувати тонкими дерев'яними планками.

Результат роботи буде залежати не тільки від правильного монтажу, але і від якості самого матеріалу. Компанія «Tesli» виготовляє вагонку з кращих сортів української деревини, пропонує широкий асортимент оздоблювальних матеріалів для парилки за вигідними цінами від виробника. Якщо вас цікавить тема будівництва бані або сауни, зв'яжіться з нами – ми безкоштовно проконсультуємо вас, відповімо на всі питання.


1316 17.04.2021