Установка дверей в баню і сауну

Надійність дверей - одна з головних умов правильного функціонування лазні і сауни. До питання вибору і монтажу таких конструкцій потрібно підходити з усією серйозністю. Щоб не виникло проблем, вивчіть інструкцію по установці дверей для сауни або довірте монтаж фахівцям. Двері повинні забезпечувати теплоізоляцію, захищати приміщення від проникнення вологи і пари. Високі вимоги пред'являються до матеріалу дверей для сауни та лазні: полотно і короб не повинні деформуватися при експлуатації в жарких і вологих приміщеннях. Поверхня не повинна нагріватися, тому варіант установки металевих дверей в парильні виключений. Пластикові конструкції встановлювати небажано через їх недовговічність і низьку теплостійкість.


   Як вибрати матеріал для дверей в баню і сауну

   Оптимальні матеріали для виготовлення дверей в баню і сауну - термодерево, загартоване скло (сталініт) або їх комбінація. Термічно оброблена деревина не розбухає, не гниє при контакті з вологою і парою. Дерев'яні двері виготовляються у вигляді сендвіча з внутрішнім теплоізоляційним наповнювачем. Загартоване скло має високу ударну міцність, забезпечує відмінну теплоізоляцію. За естетичністю ці варіанти рівнозначні: дерев'яні двері підкреслюють красу традиційної лазні, а установка скляних дверей в парну робить інтер'єр стильним і сучасним.

   Особливості монтажу дверей в баню і сауну

   Як правильно встановити двері в парильню, щоб конструкція була надійною і довговічною? Конструктив новітніх моделей дерев'яних і скляних дверей для лазні та сауни включає все необхідне для монтажу - дерев'яний короб з порогом, нержавіюча фурнітура (ручки, петлі), контурний ущільнювач, склотримачі. Залишається тільки зібрати всі ці елементи в єдине ціле, тому трудомісткість установки дверей зводиться до мінімуму. Короб з порогом зберігає точну геометричну форму, за рахунок чого монтаж скляних дверей в сауну значно спрощується.

   Двері в лазню і сауну встановлюються за тими ж правилами, як і в звичайних будинках. В першу чергу монтується дверна коробка, її положення вирівнюється будівельним рівнем, щілини зашпаровуються монтажною піною. Після установки короба на петлі навішується дверне полотно, встановлюються лиштви. При монтажі слід пам'ятати, що двері в парильні повинні відкриватися назовні. Специфічні особливості має монтаж дверей в будівлі зі зрубу. Перед установкою дверей зруб повинен постояти, як мінімум, півроку - за цей час проходить усадка деревини. Коли зруб устоїться, в ньому випилюються отвори і монтуються двері. Щоб розпочати інсталяцію дверей у несталому зрубі, необхідно зміцнити отвір обсадною коробкою з товстої дошки. 


3145 08.04.2019