Полиці для лазні та сауни: конструктивні особливості і вибір матеріалу

 Один з найважливіших елементів оснащення лазні - дерев'яні полиці, призначені для відпочинку відвідувачів і проведення банних процедур. У цій статті ми розповімо, якими повинні бути полиці в бані та як правильно вибрати матеріал для їх виготовлення.


Конструктивні особливості полиць для лазні та сауни


   Основні конструктивні елементи полиць для лазні - несучий каркас і настил. Для виготовлення настилу використовується спеціальний матеріал - дерев'яний лавковий брус. У деяких випадках полиця оснащується не стаціонарним, а змінним настилом, який можна періодично провітрювати і просушувати за межами парної. Для зручності полки можуть бути обладнані спинками та ортопедичними підголівниками.


   Якими повинні бути полиці в лазні, щоб відпочинок в парній був корисним і комфортним? Перш за все, на полиці повинна вільно розміщуватися доросла людина. Полиці мають один, два або три яруси і розташовуються уздовж стін. Між верхнім ярусом і стелею необхідно передбачити достатньо вільного простору. Для оснащення невеликих парних часто використовуються компактні кутові конструкції, які дозволяють раціонально використовувати площу приміщення. Дуже маленькі парні оснащуються відкидними полицями.


   Багатоярусні полиці мають ступінчасту конструкцію. Висота нижнього ярусу - від 40 см, середній - монтується на рівні 70-80 см, верхній рівень розташовується на висоті 120 см від підлоги. Оптимальна ширина полиць - 80-90 см, для нижнього ярусу допускається ширина від 40 см. Довжина полиці може варіюватися в межах 150-180 см. Це усереднені параметри, які уточнюються індивідуально для кожного проекту.


Вибір матеріалу для виготовлення полиць в баню


    Як і інші матеріали для обробки лазні, лавковий брус не повинен мати дефектів, інакше відпочинок на банній полиці буде некомфортним. Важливо, щоб деревина мала стійкість до нагрівання і вологи, тільки в такому випадку полиці будуть служити багато років. Якщо ви замислюєтеся про виготовлення полиць в баню в Україні, зверніть увагу на наш асортимент Лавкового бруса з високоякісної термодеревини.


1331 25.02.2019